Kuidas importida panga väljavõtteid

Panga väljavõtteid saab importida valikust Pank->Panga väljavõtte import. Eelnevalt tuleb asutuse pankade all (Pank->Asutuse pangad), Impordi leheküljel, määrata imporditava faili formaat. Vaata ka: Kuidas importida panga väljavõtet automaatselt

Impordi automatiseerimiseks on võimalik vormil Pank->Impordi andmed näidata, et kui väljavõte sisaldab mingit kindlat sõna või fraasi, siis pannakse see liikumine raamatupidamises etteantud kontole.

Impordi käigus loeb programm esmalt sisse kõik sissetulekud ja siis vastavalt seadistusele ka väljaminekud. Sisselugemise käigus vaatab programm esmalt impordi andmetes määratud sõnu ja kui leiab vastavuse paneb selle laekumise soovitud kontole. Järgmisena püüab programm siduda laekumist arvega lähtudes viitenumbrist. Kui leitakse laekumisega sama viitenumbriga arve ja selle summa vastab laekumise summale, pannakse laekumine leitud arve tasumiseks. Viimase sammuna püüab programm arvet siduda laekumise kommentaaris sisalduva tasutava arve numbri järgi. Kui leitakse vastava numbriga tasumata arve ja selle summa on täpselt laekunud summa, siis pannakse laekumine leitud arve tasumiseks. Kui laekumine ei vastanud eelnevale, siis kuvatakse kasutajale aken, kus ta saab siis ise määrata millise arve eest summa laekus, panna ta mõnele kliendile ettemaksuks, panna otse pangast mõnele kontole, lugeda müügipakkumise tasumiseks (Siis moodustab programm müügipakkumisest laekumise kuupäevaga arve) või luua laekunud summa alusel uus arve.

Samas järjestuses toimub ka panga väljaminekute sidumine arvetega. Väljaminekutel puudub ainult müügipakkumise tasumise ja uue arve loomise võimalus. Kui väljaminekute impordil leitakse juba sama numbriga dokument samal kuupäeval, siis seda uuesti ei impordita. Kui aga leitakse sama numbriga aga kuni 3 päeva vanema kuupäevaga dokument, siis muudetakse selle kuupäev vastavaks panga väljamineku kuupäevaga. See võimaldab eksportida maksekorraldused panka ja ikkagi veel lugeda ka väljaminekud uuesti programmi, sest lisaks arvete tasumisele on väljaminekutes ka pangateenused ja muud liikumised.


Võimalikud impordi formaadid ja nende seaded:

Alates 2015 aastast peaks kõigis pankades saama väljavõtte eksportida ISO XML formaadis ja seda peaks ka kasutama. Joosepis tuleb panna impordi formaadiks Auto või ISO XML, mõlemal juhul tunneb Joosep faili ära.

Järgneb vananenud info:

Swedbank
Kui võtta väljavõte Telehansa programmist, siis formaat Telehansa ja CSV eraldaja pole oluline.
Kui võtta väljavõte Telehansa.Net keskkonnast (interneti keskkond), siis formaat Telehansa.Net ja CSV eraldaja pole oluline.
Kui võtta väljavõte Hansanet keskkonnast, siis formaat HanzaNet ja csv eraldajaks märkida semikoolon.

Swedbanki internetipangas saab väljavõtte salvestada ka CSV formaadis. Selle formaadi eeliseks on see, et väljavõttes kajastub ka maksja või saaja registri number/isikukood. Selle formaadi tunnuseks impordil Telehansa.Net CSV. CSV eraldajaks peab olema määratud semikoolon.

NB! Swedbankist väljavõtte tellimisel ei tohi olla märgitud "Teenustasud summeeritult", muidu on teenustasu väljavõtte failis ilma kuupäevata ja programm teatab, et väljavõttes on liikumisi suletud perioodis.

SEB
Kui võtta väljavõte Teleteenuse programmist, siis formaat Teleteenus ja CSV eraldaja pole oluline.
Kui võtta väljavõte U-Net Business keskkonnast, siis seal saab väljavõtte võtta kas Teleteenuse või Unet formaadis.
U-neti formaadis saab faili kui valida päringu alamleheküljel on link "Salvesta csv tekstifaili".
Teleteenuse formaadis väljavõtte saab kui valida "Väljavõtte Eksport" ja väljavõtte formaadiks valida "Elektrooniline"

Sampo pank
Sampo pangas saab väljavõtte salvestada Telehansa formaadis ja CSV eraldaja pole oluline.

Handelsbanken
Handelsbankenis saab väljavõtte salvestada "Handelsbanken" formaadis. CSV eraldajaks peab olema määratud TAB (kirjutadagi TAB)

Nordea pank
Nordeas saab väljavõtte salvestada "Nordea CSV" formaadis. CSV eraldajaks peab olema määratud semikoolon.

UniCredit pank
UniCreditis saab väljavõtte salvestada "Unicredit CSV" formaadis. CSV eraldajaks peab olema määratud semikoolon.

LHV pank
LHV-s saab väljavõtte salvestada "Telehansa (TH5)" formaadis. Impordi formaadiks tuleb määrata Telehans.Net. CSV eraldaja pole oluline.



  Last Updated: 04.05.2018 | © Vallaste ja Partnerid OÜ, 2023