Aruannete kirjeldus

Asub menüüs Finants->Algandmed->Aruannete kirjeldus. Siin saab kirjeldada aruandeid, millede summad on leitavad käibeandmiku käivete või saldode alusel. Näiteks kasumiaruanne, bilanss, käibedeklaratsioon, jne. Siin kirjeldatud aruandeid saab arvutada valikust Finants->Kirjeldatud aruanded ja Finants->Täiendavad aruanded->Mitme veeruga kirjeldatud aruanded.

Aruanne - aruande järjekorra number ja selle järgi tema nimi
Käivete ja Saldode aruande valik - Käivete aruande korral näidatakse aruande arvutamisel päises perioodi algus ja lõpu kuupäeva, saldode aruande korral ainult lõpu kuupäeva.
Ingliskeelsed konto nimed - Selle märke korral võtab programm nendele ridadele, kus rea nimi leitakse kontoplaanist, konto ingliskeelse nimetuse.
Read-Veerud valik - Tavaliselt kirjeldatakse aruannetes üksnes read. Kui vajutada aga punktile "Veerud", saab kirjeldada ka aruandele veergudesse tulevad andmed. Sedasi kirjeldatud veergusid saab arvutada ainult "mitme veeruga kirjeldatud aruanded" valikust ja valides seal veergudeks koondsummad. Veergude valemiteks saab kirjutada kolm valemit: osakond("x"), objekt("x") ja konto("x"), kus siis x-i asemel tuleb kirjutada vajalik kood.

Tabeli väljad:
Rea nr - sinna saab ise kirjutada rea numbreid. Numbreid on vaja nendele ridadele, mida soovitakse hiljem valemites kasutada. Jälgima peab, et rea numbrid ei kordusk
Selgitus - Aruande rea nimetus
Valem - Määrab kuidas leitakse summa sellele reale
Tase - Määrab selle rea kujunduse aruande väljatrükil. Mida suurem number seda väiksem kiri ja suurem taandrida.
Graafik - Pole praegu kasutusel

Aruande ridadel saab kasutada järgnevaid valemeid:
k("x") - annab konto x käibe (saldo muutuse). Võrdub dk("x")-kk("x")
dk("x") - annab konto x deebet käibe
kk("x") - annab konto x kreedit käibe
vdk("x") - annab konto x deebet käibe valuutas
vkk("x") - annab konto x kreedit käibe valuutas
dkk("x") - annab konto x koguselise deebet käibe
kkk("x") - annab konto x koguselise kreedit käibe
Kui eelnevatel valemitel lisada konto numbri järele *, siis Joosep leiab kõik kontod, mis algavad enne * oleva numbriga ja loob ise kõikide sama algusega kontode kohta sama valemi. Rea selgituseks võtab ta konto nime.
Kõigil eelnevalt loetletud valemitel võib lisaks kontonumbrile määrata parameetriks ka osakonna, objekti, projekti, lisatunnuse ja riigi. k("x","os","obj","proj","lisat.","riik"). kui järgnevaid parameetreid pole määratud või nende väärtus on tühi, siis neid parameetreid ei arvestata. Näiteks kui soovitakse projekti 10 käibeid kontol 301, võib valemiks kirjutada k("301",,,"10")

dls("x") - annab konto x deebet lõppsaldo
das("x") - annab konto x deebet algsaldo
kls("x") - annab konto x kreedit lõppsaldo
kas("x") - annab konto x kreedit algsaldo

rida(x) - annab rea numbriga x summa. Seda valemit saab kasutada ainult eespool leitud ridade summa leidmisel
ridadesumma(x,y) - annab kõigi ridade summa, mille rea numbrid jäävad x ja y vahele
kanne("x","y") - annab kannete summa mis on tehtud deebet kontolt x kreedit kontole y

dklsaldo("x",klient,"grupp") - annab konto x klientide deebet saldo. klient on kliendi koodi filter ja grupp on kliendi grupi filter. Kui jätta need tühjaks, siis vastavat filtrit ei arvestata. Tühjaksjätmise korral tulemus sama, mis valemil dls("x")
kklsaldo("x",klient,"grupp") - annab konto x klientide kreedit saldo. klient on kliendi koodi filter ja grupp on kliendi grupi filter. Kui jätta need tühjaks, siis vastavat filtrit ei arvestata. Tühjaksjätmise korral tulemus sama, mis valemil kls("x")

tykitootunnid("os","obj","proj","lisat.") - annab Palk->Tükitöö all sisestatud töötundide arvu.

Lisaks saab kasutada paljusid FoxPro sisemisi funktisoone. Mõned näiteks:
round(x,y) - Ümardab summa x y komakohani. X-i asemel võib olla ükskõik milline eelnev valem.
iif(tingimus, valem1, valem2) - Kui tingimus on tõene, siis annab tulemuseks valem1, muidu valem2

Veerud lehekülg

Sellel lehel saab kirjeldada millised veeurd tulevad sellel aruandel, kui see valida Finants->Algandmed->Mitme veeruga aruanded ja veergudeks valida "Üksnes koond summad". Võimalikud valemid on:
konto("x")
osakond("x")
objekt("x")
projekt("x")
lisatunnus("x")
Eelpool toodud valemeid saab ühel real olla ainult üks. S.t. et ei saa summeerida mitut erinevat valemit. Selle võimaluse jaoks on natuke keerulisemad valemid. Lihtsalt näiteks üks valem, kuidas saab liita osakonnad 1 ja 2:
like("1*",osakond) or like("2*",osakond)


  Last Updated: 07.11.2019 | © Vallaste ja Partnerid OÜ, 2023