Kuidas programm arvestab tulumaksuvaba

Palga arvestuses ei saa kuskil märkida kas antud palgalehel arvestada maksuvaba või mitte. Programm arvestab alati aasta algusest kasvavalt palju maksuvaba eelnevatel kuudel kasutatud ja palju aasta algusest kasvavalt lubatud arvesse võtta. Arvestus käib palgalehtede väljamaksmise kuupäevade järgi. Tavaliselt põhipalgalehel väljamaksmise kuupäev järgmises kuus ja siis kasutatakse selle kuu maksuvaba ära põhi palgalehel. Kui siis teha järgmisel kuul vahe palgaleht, mis makstakse välja samal kuul, siis sellel palgalehel enam kasutamata maksuvaba pole ja maksuvaba jääb 0.

Kui mõnel eelneval kuul on töötaja olnud haige või on palk olnud väiksem maksuvabast, siis võib programm ühel palgalehel arvestada maksuvaba ka rohkem kui ühe kuu maksuvaba summa. Peaasi et aasta algusest kasvavalt tuleks kasutatud maksuvabade summa õige.

Kui programmi hakatakse kasutama poole aasta pealt siis saab varasemate kuude maksuvaba summa kirjutada 0-ks, et programm ei võtaks arvesse nende kuude maksuvabasid summasid. Seda saab teha vormil Palk->Arvutusandmed.

Ühe töötaja piires, saab määrata maksuvaba arvestamise algust vormil Palk->Töötajate palgad ja TM vaba "Jah" järel olevast "Alates" kuupäevast. Kui see lahter täita, tuleb sinna alati kirjutada kuu alguse kuupäev, millest maksuvabad aasta arvestuses arvesse võetakse. Tuleb arvestada et maksuvabasid arvestatakse palgalehe väljamaksmise kuupäeva järgi. Näiteks kui töötaja tuli tööle augustis ja augusti palgaleht makstakse välja septembris, tuleks Alates kuupäevaks sisestada 01.08.XXXX.

Kui aga väga tahta, et ühel palgalehel programm maksuvaba ei arvestaks, võib tulumaksu summa ka käsitsi välja arvutada ja sisestada. Sellisel juhul jäetakse sellel palgalehel maksuvaba arvestamata ja see võetakse arvesse järgmistel palgalehtedel. Kui sisestada tulumaks käsitsi, tuleb käsitsi parandada ka "palk panka" rea summa.



  Last Updated: 10.04.2018 | © Vallaste ja Partnerid OÜ, 2023