Inventuurid

Inventuure saab Joosepis sisestada vormil Ladu->Inventuur. Sellel vormil tuleb sisestada kogus, mis on laos ja inventuuri salvestamisel leiab programm ise vahed ning kannab laost välja, dokumendi päises näidatud kulukontole.

Sisestusel saab igal kauba real märkida "Muuta hinda" ja kui see märge tehtud, siis ka soovitud hinna. Üldjuhul ei ole vaja "Muut hinda" märkida. Seda kasutatakse ainult juhul, kui enne inventuuri on kauba omahind vale ja soovitakse see õigeks muuta. Kui see märge on tehtud, siis tuleb kindlasti sisestada ka hind. Kui jätta hind märkimata, võetakse kaup laos arvele 0-hinnaga. Erandjuht on see, kui soovitaksegi inventuuris näidata, et kaupa loas ei ole, siis sisestada kogus 0 ja teha märge "muuta hinda" ning jätta hind 0-ks.

Inventuuri võib sisestada mitmel dokumendil ja inventuuri võib sisestada ka tagantjärgi mitmeid päevi hiljem. Oluline on märkida kuupäevaks kaupade ülelugemise kuupäev. Vaikimisi korrigeeritakse inventuuriga kaupade jäägid päeva lõpu seisuga. Kui samal päeval toimub peale inventuuri tegemist veel lao liikumisi, siis saab märkida, et inventuur arvestaks ka kellaaega ja siis tuleb märkida ka õige inventuuri lugemise kellaaeg.

Ühes inventuuris tohib sama kaup olla esindatud ühekordselt. See tähendab, et kui sama kaupa loeti laos mitmes kohas, tuleb need sisestada summeerituna. On olemas ka võimalus sisestada üleloetud kaubad nii, nagu nad üleloeti - sama kaup mitu korda, kuid siis tuleb kasutada vormi Ladu->Kassamüük->Invetuuri sisestus ja pärast moodustada sellest juba summeeritud kogustega inventuuri dokument. Inventuuri sisestuse vormil on võimalik loetud kogused importida tekstifailist, kus esimeses veerus kauba kood ja teises üleloetud kogus.

Inventuuri tegevuste järjekord võiks olla järgmine:

1. Trükkida välja kaupade saldo inventuuriks. Seda saab teha Ladu -> Lao aruanded -> Kaupade saldod. Soovikorral võib aruandevorme ringi teha nii, et väljatrükitakse üksnes kaupade koodid ja nimed, kuid koguseid ja hindu inventuuri tegija ei näe.

2. Inventuuri tulemused tuleb sisestada punktist: Ladu -> Inventuur. Selle dokumendi sisestamisel on oluline, et kuupäev oleks sama, mis oli inventuuri lehe trükil.
Sisestada tulevad üksnes need kaubad, millede kogus või hind ei ole samad inventuurilehega. (Midagi ei juhtu kui ka sisestada õiged kogused, kuid see on asjatu lisatöö)

3. Inventuurist tekkinud vahesid saab vaadata järgmisest aruandest: Ladu -> lao aruanded -> Inventuuri tulemused.
Selles aruandes tuleb kuupäevade vahemik valida selliselt, et inventuuri sisestamise kuupäev jääks sinna sisse ja eelmiste inventuuride kuupäevad ei jääks.
Selle aruande positiivne summa näitab palju kanti kuluks, negatiivne summa palju võeti arvele.

4. Peale seda võib olla vaja veel jälgida kaupu mida inventuuris ei loetud. Võibolla jäid need kogemata vahele, kuid võibolla neid ei peagi laos olema. Sellised kaubad leiab aruandest "Inventuuri tulemused" kui lisada märge Trükkida - Millel kogus aga ei sisestatud. Kui siis on soov need kaubad ka inventuuriga 0-i kanda, siis selleks on aruande all servas nupp "Loo Inventuur"




  Last Updated: 19.05.2011 | © Vallaste ja Partnerid OÜ, 2023