Minimaalselt on vaja üksnes täita kauba kood, nimetus, konto ja käibemaks.
Kauba kood - Unikaalne 6-e kohaline numbriline kood.
Nimetus - Vabas vormis kauba nimetus
Lisainfo - Täiendav info kauba kohta. Võib kasutada ka kauba nimetusena võõrkeeles. Arve blankettide kujunduses saab määrata milline nimetus arvele trükitakse.
Ühik - Vabas vormis ühiku nimetus. Näiteks tk, kg, paar, jne.
Kood - Ühiku kood intrastat aruandes
Pole vaja omahinda ega kogust (teenus) - Märkida ainult teenuste korral. Selle märkega kaupu ei näidata kaupade saldodes ja omahinna aruannetes. Lisaks selle märkega kaupade ostmisel jagatakse nende hind teiste arve ridade vahel laiali. Kui soovitakse lao ostmisel sisestada rida, mis läheks otse kuludesse, tuleb teha kauba kood miinusega ja seda linnukest mitte märkida.
Grupp - Kauba grupi kood. Grupi koodid saab teha mitmetasemelised. Selleks peab tegema lühema pikkusega koodi pea grupiks ja kõik pikemad koodid, millel sama algus, on siis alamgrupp. Näiteks grupp koodiga 1 on peagrupp ja 105 on selle alamgrupp.
Konto - Kauba arveloleku konto raamatupidamises.
Valik kaup/materjal/põhivahend - See määrab millise kaubaga on tegemist. Kaupade valikul on esmane kaupade filtreerimine just selle valiku järgi. Ka lao algandmetes saab määrata milliseid kaupu konkreetses laos valikus näidatakse.
Põhiandmed lehekülg
Tehasetähis - Alternatiivne kauba kood. Saab kasutada arve sisestusel kauba leidmiseks või siis lao väljatrükkidel kauba koodina. Kaupade valikul toimib ka võimalus sisestada tehasetähisest algusosa ja sellepeale kuvab programm kõik sama tehasetähise algusega kaubad.
Ribakood - Mõeldud kasutamiseks ribakoodi lugejaga kiireks kaupade sisestamiseks. Mõlemad alternatiivsete koodide veerud on algselt lao dokumentidel tabeli paremas servas ja võivad alguses jääda nurga taha aga need saab soovikorral lohistada endale sobivasse kohta ja seaded salvestada (Salvestamiseks valida Joosepi ülevalt menüüst Window->Salvesta).
Käibemaks - Millise %-ga maksustakse
Ostuhind - Viimane ostuhind arvetel. Seda välja uuendab programm ise arve salvestamisel.
Ostuhind, valuutas - Sarnane eelmisele, kuid kui arve on valuutas, siis näidatakse siin ostuhinda valuutas.
Hinnakiri A, Juurdeh. % - Juurdehindlus lähtuvalt ostuhinnast. Töötab mõlemat pidi, kui sisestada siia %, arvutab programm müügihinna, kui aga sisestada müügihind, siis näitab juurdehindlust selle müügihinna korral. Vastavalt asutuse algandmetes määratud muutujale laokattetyyp võib juurdehindluse asemel olla ka katte %. (muutuja laokattetyyp väärtus siis 2). Erinevus neil selles, et juurdehindluse korral leitakse % lähtudes ostuhinnast, katte % korral müügihinnast.
Hinnakiri A, Müügihind - Põhiline müügihind ilma käibemaksuta
Hinnakiri A, Hind-Km-ga - Müügihind koos käibemaksuga. Kui sisestada soovitud hind koos käibemaksuga, siis programm muudab müügihinna sellele vastavaks.
Hinnakiri B, C ja D - Kaupade alternatiivsete hinnakirjade müügihinnad. Igale kliendile saab määrata millist hinnakirja temal kasutada. Igale laole saab määrata hinnakirja. Lisaks saab arve tegemisel ka käsitsi valida millist hinnakirja kasutada.
Rendi hind 1p - Esimese päeva rendihind kauba väljarentimisel
Rendi hind 2p - Teise ja järgnevate päevade rendihind kauba väljarentimisel
Minim. kogus - Minimaalne soovitud kogus laos. Selle järgi saab võtta aruande "Minimaalsest kogusest vähem kaupu" ja väljastada kõik kaubad mida on laos vähem kui soovitud.
Maksim. kogus - Kui palju võiks maksimaalselt seda kaupa laos olla. Kasutatakse minimaalsest kogusest vähem kaupu aruandest ostutellimuse loomisel, et peale lattu ostmist oleks kogus võrdne siin näidatuga.
Tarneaeg, päevi - Näitab mitu päeva läheb tellimuse esitamisest kauba saabumiseni lattu. Selle näitaja ja prognoositava müügi alusel saab otsustada millise koguse juures tuleks kaupa juurde tellida, et vahepealse tarneaja jooksul kaup otsa ei lõppeks.
Minim. müügihind - Saab määrata müügihinna, millest madalama hinnaga kaupa müüa ei tohi. Saab kasutada ka müügiaruannetes müügimeeste müügikatte leidmisel ostuhinna asemel.
Lehekülg lisaandmed
Allahindlus - Siin saab määrata kauba ajalise allahindluse reegli. Näiteks teatud perioodil või nädalapäeval on kaup soodsam
Osakond, Objekt, Projekt, Lisatunnus - Kaubale määratud tulemusüksused, mis kantakse selle kauba valikul arvele. Vaata ka: kuidas leitakse arvele tulemusüksused
Asukoht - Kauba asukoht laos. Asukohtadest saab luua mitmetasemelise süsteemi, kus siis näiteks esime positsioon näitab ruumi, teine riiiuli vahet, kolmas riiuli numbrit, jne.
Asukoht 2 - Alternatiivne asukohtade jaotus.
Hankija - Kauba tarnija kood
EKN kood - Kauba intrastat aruande kood.
Päritolu riik - Kus kaup on toodetud. Kasutatakse Intrastat aruandes.
Tootja ja dekl. nr - Vabad tekstid mida võib kasutada arve väljatrükil kauba iseloomustamiseks.
Garantii - Kui pikk on müüdud kauba garantiiaeg
See kaup on kaupade komplekt - Selle märke tegemisel on võimalik kirjeldada kaubad mis komplekti kuuluvad ja siis müügil võetakse laost maha komplekti kuuluvad kaubad.
Kaup on omatoodang - Selle märke korral saab kaupa valida tootmises toodanguks.
Arvestada partiisid - Võimaldab lisaks jälgida lao seisu iga sissetuleku kohta eraldi. Selle märkega kaupadel saab sissetulekul sisestada erinevaid partiid iseloomustavaid tunnuseid ja kauba väljaminekul tuleb alati valida millisest partiist antud väljaminek tehakse.
Võtta ostmisel laos arvele valuutas - Kui kauba ostul on näidatud valuuta, siis võetakse lao seisu arvesse valuutas. Selle märke korral ei saa kasutada sidumist raamatupidamisega.
Ära arvesta Intrstat aruandes - Ei arvestata seal
Lubatud müüa miinusesse - Selle kauba korral ei jälgita väljaminekutel vastava lao seadistuse korral, kas teda on laos või mitte.
Ära väljasta hinnakirjas - Seda kaupa ei võeta hinnakirja väljatrükki.
Pole enam kasutusel - Seda kaupa ei kuvata kauba valikutes. Kauba koodi teades, on võimalik kaup siiski valida, kuid tuleb hoiatus "Kaup pole kasutusel!"
Mõõtmed lehekülg
Siin saab määrata kauba ühe ühiku mõõtmed. Algselt kasutatakse programmis üksnes neto- ja brutokaalusid, et leida arvel kogu arvel oleva kauba kaal. Teisi mõõtmeid saab kasutada kõigis aruannetes, kui lisada nendesse soovitud väljad.
Kasutaja väljad lehekülg
Meenutus - Siin sisestatud tekst ilmub iga kord peale kauba valikut.
Väli1-5 - Vabad infoväljad, mida saab kasutada sidumisel webi poega või siis aruannetega. Teksti pikkus võib olla kuni 2048 tähemärki ja pikema teksti sisestamisel saab kasutada lisaakent, mis avaneb rea järel olevast kolme punktiga nupust.
Infolink 1-2 - Võimaldab kaubale juurdemärkida juhendite või spetifikatsioonide linke. Lingitud võivad olla dokumendid arvuti kõvakettal või siis ka internetis olevad kodulehed. Vajutades rea lõpus olevale nupule "Ava", avatakse määratud link.
Lisagrupp - Võimaldab kaupasid rühmitada alternatiivsete gruppidena. Sageli kasutatakse ka kauba rühmitamiseks webi poe tarvis.
Kaubamärk - Kaubale määratud tootja või brändi nimi. Kasutusel webi-poes
Ära näita seda kaupa internetipoes - Selle märkega kaupu ei ekspordita webi poodi.
Pakendid lehekülg
Pandipakendi Alates - Mis kuupäavast alates kuulub kaup pandipakendiga maksustamisele
Hind - Kuvab pandipakendi hinna, mis tuleneb pandipakendi kauba juures määratud pandi hinnast.
Pakend - Saab valida pandipakendi kauba.
Pakendi liik - Siin all saab defineerida pakendid, mis kaasnevad kauba liikumistel. Kui kaubal on ainult üks pakend, siis pole vaja pakendite liike tabeli ridadel loetleda ja piisab üksnes tabeli kohal oleva pakendi liigi määramisest. Kui aga kaubaga kaasneb mitmeid pakendeid, siis tuleb iga pakendi liik määrata erineval tabeli real, valida pakendi tüüp ja kirjutada pakendi kaal ühe kauba ühiku kohta. Kui pakendite andmed täidetud, näeb pakendite aruannet Ladu->Lao aruanded->Pakendite liikumised valikust. Aruandes saab valida kas pakendite liikumised näidatakse sissetulekute või väljaminekute järgi.