Kuidas piirata kasutajate õigusi

Joosepis saab kasutajate õigusi piirata kahel meetodil.

Esiteks on võimalik vormil Finants->Algandmed->Kasutajate andmed ja "Vormide piirangud" alamlehel märkida milliseid vorme tohib kasutaja avada ja milliseid tegevusi teha. Valikud on: kas lubatud vorm avada (vaatamise õigus), kas lubada uusi kirjeid lisada, kas lubatud olemasolevaid andmeid muuta ja lõpuks kas lubatud ka andmeid kustutada. Toimib see kõik põhimõttel, et kui vormi pole tabelis näidatud, siis tal piiranguid pole ja kui vorm on tabelisse lisatud, siis "linnukesed" näitavad mida sellel vormil kasutajal lubatud teha.

Neid piiranguid saab seada igale vormile eraldi. Lisaks on võimalus märkida kõikide vormide kohta, mis pole eraldi valitud, ühine üldine õigus. Veel on võimalus anda kasutajale samad õigused, mis on juba kirjeldatud mõnel teisel kasutajal.

Sarnaselt vormide piiramisele on Kasutajate andmed vormil võimalus piirata ka aruandeid, mida kasutaja näeb. Aruannete juures saab "Lubatud vormid" veerus näidata millised väljatrükivormid on nähtavad. Lubatud vormide numbrid tuleb lisada komaga eraldatult. Erandina on veel võimalik Kirjeldatud aruanded ja Mitme veeruga kirjeldatud aruannete all näidata millised aruanded on selles aruandes valitavad. Selleks tuleb lubatud vorminumbrite järel lisada koolon ja siis komadega eraldatult lubatud aruannete numbrid.

Teiseks on võimalus kirjeldada kasutajale selline menüü, kuhu jäävadki alles ainult need valikud, mis kasutajale on lubatud. See variant on ka eelistatum, kuna siis on piiratud kasutaja menüü lihtsam ja ta näeb kohe mis tal lubatud on. Soovikorral saab neid kahte meetodit ka koos kasutada. Kasutajate menüüsid saab kirjeldada vormil Finants->Algandmed->Kasutajate menüüde kirjeldus ja menüü tuleb kasutajaga siduda vormil Finants->Algandmed->Kasutajate andmed.




  Last Updated: 14.02.2019 | © Vallaste ja Partnerid OÜ, 2024