Skip links

KKK

Kuidas viia andmed versiooni 5?

Selleks tuleb kopeerida senised andmed uude sobilikku kataloogi, kuhu nad võiksid jääda ka peale konverteerimist (Soovitavalt Joosepi programmi kataloogi alamkataloog). Seejärel sisenege programmi mõnesse olemasolevasse firmasse ja valige programmis Finants->Algandmed->Operatsioonid tabelitega->Andmete konverteerimine versioonist 4. Sellega viiaksegi andmed uude formaati. Selleks, et firma lisanduks ka kasutajatele lubatud firmade hulka, tuleb näidata kes kasutajatest tohivad firmasse siseneda. Seda saab teha vormil File->Firmad ja vajutades soovitud firma real, kasutajate veerus, “Vaata”. Avanevast aknast näeb, kellel on lubatud antud firmasse siseneda ja vajutades akna all servas olevale nupule “Lisa kasutaja”, saab lisada uusi kasutajaid.

 

Kuidas viia andmed SQL serverile?

Järgnev kirjeldus eeldab, et on juba olemas töötav SQL server. Esmalt kontrollige failist kataloog.ini kas SQLconnectstr näitab õigele serverile. Fail asub Joosepi paigalduse kataloogis (vaikimis C:\Program Files\joosep5) Seejärel sisenege firmasse kelle andmed soovite SQL serverile viia Valiga Finants->Algandmed->Operatsioonid tabelitega->Andmete viimine SQL serverile Kui esimest korda pöördute SQL Serveri poole, siis küsitakse teilt SQL Serveri kasutajanime ja parooli. Need saab lasta programmil salvestada ja rohkem neid ei küsita. Tavakasutaja neid ei näe, sest need salvestatakse kodeeritult. Seejärel programm kannab andmed üle serverile ja väljub programmist. Sisenege uuesti programmi mõnda olemasolevasse firmasse ja valige File->Firmad. Selles aknas määrake uuele firmale kasutajad. Seejärel sisenege uuesti programmi ja nüüd peaks saama valida juba uut firmat, mille andmed on serveril.

 

Kuidas paigaldada SQL serverit?

Tasuta SQL Server 2005 Express Editioni saab paigaldada aadressilt: http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/sql/download/

SQL Serveri paigaldusjuhendi leiate lingilt https://www.vjap.ee/joosep/failid/SQL_paigaldus.pdf

 

Millised on Joosep5-e demo piirangud?

Finantsis lubatud aasta jooksul sisestada kokku 50 ostuarvet,müügiarvet,kulutust,lihtkannet. Põhivaras lubatud lisada 5 põhivahendit. Palgas lubatud sisestada 5 töötajat. Laos lubatud sisestada aasta jooksul kokku 50 ostuarvet, müügiarvet, sissetulekut ja väljaminekut. Tellimustes lubatud aastas sisestada 20 tellimust või saatelehte. (Müügipakkumisi piiramatult) Kassamüük on keelatud. Rendi moodulis lubatud 10 rendiarvet. Partiide arvestus on keelatud. Eelarves lubatud lisada 1 eelarve. Kommunaalis lubatud lisada 5 tarbijat. CRM-is lubatud lisada 30 kontakti ja 30 nimekirja lisamist. Keelatud masspostitus ja kliendikirjade saatmine.