Skip links

Saneerimine

Saneerimine on Eestis suhteliselt uus asi.

Saneerimine tähendab sisuliselt ettevõtte päästmist ajutistest makseraskustest. Saneerimisabinõusid kohaldades üritatakse taastada majandusraskustesse sattunud ettevõtte likviidsus, parandada kasumlikkust ja tagada jätkusuutlik majandamine. Saneerimise eesmärk võib olla kasumi kasvatamine, osanike või aktsionäride vara säilitamine, töökohtade säilitamine jms.

crisisSiin põimuvad erinevate harude õigusteenustega nii majandusarvestus kui ka juhtimise konsulteerimine. Nõustame ja koostame vajalikud dokumendid saneerimismenetluse algatamiseks. Tegutsedes saneerimisnõustajana koostame saneerimiskava ning nõustame ja abistame ettevõtjat saneerimismenetluses.

Äriühingu saneerimine on mõeldud eelkõige ettevõtetele, mille tegevust võiksid ümberkorraldused paremaks muuta. Õigel ajal alustatud saneerimine aitab ettevõttel vältida pankrotimenetlust ja likvideerimist. Asjaliku saneerimiskava tuum on finantsprognoos koos seletuskirjaga. mis sisaldab muuhulgas ettevõtte majandusliku seisundi kirjeldust, põhjuste analüüsi, võlausaldajate nõuete täitmisaegu, oodatavat majanduslikku seisundit pärast saneerimist, mõju ettevõtte töötajatele ning täitmise tähtaega.

Saneerimine