Skip links

Laen tütarettevõtjale

Emaettevõtjana anname välismaal asuvatele tütarettevõtjatele mõnikord väikseid (alla 10 000 euro) ja lühiajalisi (alla 1 a) laene. Kas maksuametile deklareerimise kohustuse mõttes muutub midagi, kui need laenud jäävad tähtajaks tagastamata, või antaksegi edaspidi pikaajalistena ja /või suurtes summades? Või tütarettevõtjatele (s.h välismaa) antud laenud ei kuulu deklareerimisele mitte ühelgi juhul?

Teinegi seonduv probleem. Läti ja Leedu tütarettevõtjad peavad olenemata kahjumist oma riigile maksma tulumaksu Eestis asuvalt emaettevõtjalt saadud laenudelt tasutud intressimaksetelt. Eesti emaettevõtjale pole intressi teenimine tähtis, kuid kas Eesti maksuametnik aktsepteeriks 0% intressi määra kasutamist või tekitaks probleemi seoses siirdehindade temaatikaga?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Vormil INF 14 deklareeritakse kõik laenud (sh majanduslikult samaväärsed tehingud), mis on välja makstud emaettevõtjale või sõsarettevõtjale (olenemata, kui pikaks ajaks laenuleping on sõlmitud). Tütarettevõtjale antud laenu ega selle tagastamist ei deklareerita, sõltumata sellest, kas laen tagastatakse või milline on intress.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.