Skip links

Isikustamata müük

Seoses KMD lisa INF kehtestamisega 01.11.2014 on EMTA kodulehel muu hulgas alljärgnev selgitus: „Jaekaubanduses ei kajastata käibedeklaratsiooni lisal isikustamata müüki. Näiteks kui ostja pole müüja poole pöördunud palvega väljastada arve ettevõtte nimele, võetakse seda kui isikustamata müüki ning selle arve andmeid käibedeklaratsiooni lisal ei kajastata“

Küsimus oleks, et kui makstakse nn firmakaardiga, siis on tegelikult ostja teadja. Kui see teada olev ostja siiski pole eraldi arvet küsinud, kas võib seda ikkagi käsitada kui isikustamata müüki? Kas firma kaardimaksete puhul võib tekkida mingil juhul olukord, et tuleks siiski deklareerida? Küsin seda meie klientide spetsiifika tõttu just müüja aspektist, aga miks mitte ka ostja aspektist, kui kulutshekk lisatakse firmakaardi kasutamise aruandele.

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Kauba/teenuse eest firmakaardiga maksmine ei näita, kes on kauba/teenuse tegelik saaja. Deklaratsioonis näidatakse tehingupartneri nimi. Kui arvet pole konkreetsele isikule väljastatud, siis on müük isikustamata ja seda ei deklareerita.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.