Skip links

Kas 2 aasta nõue sissekirjutusel on ikka kehtiv, et müügi korral ei peaks maksma tulumaksu?

Tere
Abikaasa sissekirjutus ja elukoht oli 2014. aasta detsembrini (üle 30 aasta) korteris, mis oli soetatud kolhoosi osakute eest. Hetkel on korter veel tema omandis, aga minu sissekirjutusega. 2015-st aastast on abikaasa sissekirjutus maaelamus, samuti tema omand. 2016. aastal saame pärandina abikaasaga kahe peale elamu linnas.
Kui tahame müüa osakutega saadud korterit 2016 aastal, siis kas abikaasa kui omanik peab sellelt tulumaksu maksma? Veel müües 2016 aastal ka pärandina mõlemale saadud elamu, kas peame sellelt tulumaksu maksma? Kui näiteks kokkuleppeliselt müün ainult mina? On 2 aasta nõue sissekirjutusel ikka kehtiv, et olla tulumaksuvaba?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Kahe aasta jooksul ei saa eluruumi omanik, kes seal ka elab, müüa maksuvabalt rohkem, kui ühe eluruumi. Sissekirjutus ei ole mingi näitaja, määrav on, kus inimene tegelikult elab. Küsimusest jääb mulje, et korteriomanikust abikaasa võiks vabalt ka vähemalt korteri müügi eel seal elada. Sel juhul saab ta korteri müüa maksuvabalt. On ilmne, et pärast korteri müüki võivad abikaasad asuda elama päritud majja. Kui kahte aastat ei kannata oodata, siis korteri müünud abikaasa oma majaosa maksuvabalt müüa ei saa. Teine abikaasa saab oma majaosa müüa maksuvabalt. Kui tema saaks kogu maja omanikuks, siis saaks ta maksuvabalt müüa kogu maja.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.