Skip links

Kas Eesti elanik, kes sõidab laeval Küprose lipu all rahvusvahelistes vetes, peab maksma Eestis tulumaksu?

Tere,
Töötan meremehena laeval, mis on Küprose lipu all ja seilab rahvusvahelistes vetes. Minu elukoht on Eestis, tuludeks ainult laeval teenitud palk. Kas ma pean tulumaksu Eestis maksma. Küprosel on tulumaks meremeestele 0%. Eesti-Küprose vaheline leping tulumaksu kohta, artikkel 14:
“3. Eelmistest lõigetest olenemata maksustab lepinguosalise riigi ettevõtja rahvusvahelises veos kasutataval laeval töötamise eest saadud tasu ainult see riik.”
Kas saan õigesti aru, et meremees ei pea tulumaksu maksma Eestis isegi kui Küprosel on see 0%?Lugupidamisega

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Riikidevaheliste maksulepingute Art 14 p 3 kohaselt maksustab meremehe palga see riik, kelle ettevõtja palka maksab. St, oluline pole mitte see, millise riigi lipu all laeva seilab, vaid see, millise riigi tööandjaga on tegemist. Lipp näitab üksnes riiki, mille jurisdiktsiooni alla laev kuulub ajal, kui see viibib rahvusvahelistes vetes. Meremehe palgatulu Eestis ei maksustata, kui ta viibis töötamise eesmärgil väljaspool Eesti, sh välisriigi lipu all sõitval laeval vähemalt 183 päeva 12 järjestikuse kuu jooksul ja tema palgatulu oli välisriigis maksustatud (ka siis, kui maksu lõppsummaks jäi null eurot). Maksustamine peab olema dokumentaalselt tõendatud. Tõendit maksustamise kohta küsige tööandjalt. Küprose maksumäär puutub asjasse ainult juhul, kui tegu on Küprose tööandjaga.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.