Skip links

Kas kinkelepinguga korteri omandi üleminekul peab korteri võõrandaja maksma tulumaksu?

Tere,
Olen hetkel korteri omanik, kuid soovin seda kirjutada kinkelepingu teel teise inimese nimele. Kas kinkelepingu teel korteri omaniku vahetusest tekib mulle kui võõrandajale mingeid kohustusi? Olen sellel aastal müünud juba ühe korteri, seega tekkis küsimus, kas kinkelepingu teel omanikuvahetusest saab mulle tekkida tulumaksukohustus?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Ei saa. Maksustatakse korteri müügist saadud kasu, mis on müügihinna ja soetamismaksumuse vahe. Kinkija võib võõrandamisest saada kahju, kuid mitte mingil juhul kasu.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.
  1. Tere.15.aastat tagasi saime isalt päranduseks maad.Mina,õde ja vend.Vend suri.pärijateks naine ja 2 last.Nüüd müüsime maad.Kes peavad tulumaksu maksma? Kuidas sellega lugu on?

    1. Maksustatakse kasu, mida kinnistu võõrandamisest sai selle kinnistusraamatusse kantud omanik. Kui võõrandatud kinnistu oli kaasomandis, siis said tulu kõik kaasomanikud. Kui kinnistule ei ole ükski kaasomanik teinud parendusi (näiteks tehtud maaparandust, ehitatud teid, istutatud metsa vmt), siis maksustatakse kogu müügitulu proportsionaalselt kaasomandeile.

Comments are closed.