Skip links

Kas korteri üüritulu pealt pean maksma tulumaksu, kui ise samal ajal üürime suuremat korterit?

Tere,
Meil on abikaasaga kaasomandis kahetoaline korter, mida otsustasime ruumipuuduse tõttu välja üürida. Korter on ostetud pangalaenuga ning laenusumma on suurem, kui üüri eest soovime küsida. Ise samal ajal soovime võtta üürile kolmetoalise korteri.
Kas siinkohal rakendub Tulumaksuseaduse § 16 lg 1 ning peaksime oma korteri eest saadud üüritulu järgmisel aastal deklareerima? Kui jah, siis miks, kui me üürist saadud raha eest kustutame pangalaenu ja veel maksame juurde? Reaalselt me ju sellega tulu ei teeni, vaid jääme kahjumisse.

tänud vastuse eest

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

TuMS §16 lg 1 rakendub, sõltumata üürileantava korteriga seotud kohustustest. Pole oluline, kui suur on üür või milleks üüritulu kasutatakse. Korteri soetamisega seotud kuludeks on pangaintressid, laenu tagastamine ei ole kulu, sest võlg on ju võõra oma. Üüri hulka ei arvata kõrvalkulusid (küte, prügivedu jne). Seega tuleb korteri üürileandmise kasulikkuse hindamiseks võrrelda üüri ja intressi. Korteri üürileandmist on võimalik käsitleda ka ettevõtlusena – aga see on suhteliselt tülikas ja kasu kaheldav.

Vallaste ja Partnerid vastad Teie küsimustele.
Maksud ja raamatupidamine