Skip links

Kas korteri välja üürimisel peame maksma tulumaksu üürisummalt või ka kommunaalkulude summalt?

Ema viibib hooldekodus ja tema kahetoalises korteris elab inimene, kes maksab oma jooksvaid kulusid, et ei tekiks võlgasid. Kuna emal ei jää vaba raha praktiliselt üldse kätte, plaanime korteris elavalt inimeselt hakata võtma ka 30 eurot kuus üüritulu (rohkem ei taha võtta, sest et tahame, et sama elanik seal püsiks). Pole viitsimist tegeleda uute inimeste otsimisega sinna korterisse.
Küsimus siis selline. Kui me hakkame võtma 30 eurot kuus üüritulu, siis kas tulumaksu peab maksma kogu summalt, mis elanik tasub (ka kommunaalid, elekter), või ainult sellelt 30 eurolt? Kas on vahet, kui elanik maksab ise oma kommunaalide eest otse ühistule? Kas olen õigesti aru saanud, et hoolduskulude ja ühistu laenu osa kommunaalidel kulub üürileandja poolt maksmisele? Veel küsimus: kas praegu toimetame ikka õigesti, kui sellelt summalt, mis katab vaid kulutatud kommunaale, me tulumaksu ei maksa?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Õigesti toimetate. Tulumaksu tasutakse üksnes saadud tulult, antud juhul siis üüritulult. Kuni korteri kasutamise eest raha ei võeta, pole ka maksukohustust. Korteriga seotud kõrvalkulud (kommunaal-, laenu-, remondi- jm kulud) ei ole tulud. Kõrvalkulusid kannab üürileandja või vastava kokkuleppe korral üürnik (nagu antud juhul ongi). Pole vahet, kelle kaudu kõrvalkulusid tasutakse.

Vallaste ja Partnerid vastad Teie küsimustele.
Maksud ja raamatupidamine