Skip links

Kas mul on õigust küsida tagant järele tõestust makstud arvete kohta?

Tere!

Paistab, et saite mu küsimusest valesti aru. Vähemalt ammendavat ja arusaadavat vastust ma teilt ei saanud. Katsun nüüd olla selgem. Kas mul on õigust nõuda autoremondi töökojalt tõendeid makstud arvete kohta pool aastat hiljem?
Küsimus siis selles, et olen lasknud parandada enda autot ühel remondi töökojal ja maksnud arved kohe pärast töö tegemist sularahas ja arvet ega tšekki ei ole küsinud. Nüüd sooviksin seoses töökoja vahetusega teada, mida ja mis summa eest on mu autot eelmises remonditud. Ehk, kas nad on kohustatud mulle näitama neid arveid, mida olen neile maksnud ja millal? Sest nende endi sõnul ei saa nad enam vanu arveid kätte.

Parimat soovides,

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Eelmise vastuse kaks esimest lauset jäävad kehtima. Nüüd saan aru, et te ei ole mitte arveid maksnud, vaid olete saanud teenuseid ja maksnud nende eest mingit dokumenti vastu saamata.
Arvete tagantjärgi esitamise kohustust ei ole kellelgi. Soliidsetes töökodades säilitatakse iga teenindatud auto kohta kogu informatsioon arvutis (tellitud ja tehtud tööd, kasutatud osad ja materjalid, esitatud arved). Sealt saab andmed hõlpsasti kätte. Ilmselt antud juhul see nii ei ole ja töökojal pole tehtud tööde kohta andmeid lihtne väljastada. Jutt, et eelmise aasta müügiarveid ei saa kätte, pole tõsiseltvõetav – need on raamatupidaja kaustas ja/või raamatupidamisprogrammi sisestatult arvutis. Sealt saab need kliendi nime järgi välja filtreerida. Aga kuna te kavatsete töökoda vahetada, siis selline huvi tõenäoliselt puudub. Kui on tegu “mustemat” sorti töökojaga, siis korralikke (st detailseid) arveid pole võib olla kunagi vormistatudki ja võimalik, et ka raha saamist pole iga kord kassaraamatusse märgitud. Sel juhul pole ka hea tahte korral kuskilt midagi võtta.

Vallaste ja Partnerid vastad Teie küsimustele.
Maksud ja raamatupidamine