Skip links

Kas mul tekib tulumaksukohustus korteri müügil, kui korter on minu nimel, kuid sees on elanud kogu aeg poeg?

Poeg soetas korteri, mis on tema elukohaks. Korteri soetamisel võttis ta laenu ning mina olen laenu kaastaotleja ning esialgu olime mõlemad omanikud 50%. Kuna tal oli plaan minna välismaale õppima ning et asjaajamine siin keeruliseks ei läheks juhul, kui on tarvis korteriga tehinguid teha, siis vormistasime kogu korteri minu nimele, sest pank ütles, et pole tähtis, kelle nimel korter on, peaasi, et on olemas laenutagatis ning tasutakse igakuiseid laenumakseid.
Poeg aga õppima ei läinud, on elanud kogu aeg alates 2008.a. selles korteris. Kui nüüd korterit müüma hakata, siis kas võetakse seda arvesse, et korteri vormistamine minu nimele oli vaid tehniliselt vajalik ning tegelikult müüakse esialgselt 50% ulatuses minu poja poolt soetatud elamispinda, mis on olnud tema põhiliseks elukohaks, s.o. kui tekib tulumaksukohustus, siis ainult 50% ulatuses minul, kes ma korteris pole elanud.

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Eluaseme võõrandamisel on maksuvabastus ainult isikul, kes on korteri omanik vahetult enne võõrandamist. Pole oluline, kuidas konkreetne omand saadi (osteti, päriti, kinkena, vahetati jne). Asjaolusid teadmata on arusaamatu, miks poeg oma kaasomandi vanemale loovutas, selle asemel, et anda talle volitus korteriga tehingute tegemiseks. Ja miks ei võiks poeg olla korteri ainuomanik?

Vallaste ja Partnerid vastad Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine