Skip links

Kas on olemas (ja peaks igaks-juhuks maksma) minimaalne erisoodustusmaks sõiduki kasutamise eest?

Kas vastab tõele, et kui firma annab töösõiduki inimese kasutusse, olgu selleks siis juhatuse liige või mõni tavatöötaja, tuleb maksuvaidluste vältimiseks tasuda n-ö minimaalset erisoodustusmaksu, mis on pisut rohkem kui 100 eurot kuus?

Mulle oli sellisest asjast kuulmine suureks uudiseks, kuid väidetavalt pole isegi hoolika sõidupäeviku pidamisega võimalik maksuametile tõestada, et ettevõttele kuuluva sõiduki kasutaja ei teinud sellega erasõite. Seega tuleks minimaalset erisoodustusmaksu maksta n-ö igaks juhuks ja seda isegi siis, kui firma nimele registreeritud ja igapäevases kasutuses oleval autol erasõite tegelikult pole.

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Mina ei usu, et suvaline rahaohver võib asendada korrektset maksuarvestust ja hoida eemal kurja. Kui maksuhaldur kahtleb, et tööandja sõidukiga tehtud erasõitusid pole vastavalt maksustatud, siis peab ta tuvastama sõiduki kasutamise erasõitudeks või asjaolud, mis viitavad, et suure tõenäosusega kasutati sõidukit ettevõtlusega mitteseotud tegevuseks ja sel alusel määrama konkreetse autoga tehtud erasõitude kilometraaži ning vastavad maksud. Sõidupäeviku pidamine pole kohustuslik ja päeviku pidamine ei välista vigu maksuarvestuses. Kui erasõite ei tehta, siis pole sõidupäeviku pidamisel mingit mõtet. Tõendada on võimalik ainult mingi sündmuse toimumist, mittetoimumise tõendamine on võimatu.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.