Skip links

Kas selgitaksite, mis see on: kasutatud kauba müük KMS §41 erikorra alusel?

Kas ettevõte võib edasimüügi otstarbel kokku ostetud kasutatud autosid ja kasutatud varuosasid KMS §41 erikorra alusel ilma käibemaksuta müüa?
Paljud meie ettevõttes müügil olevad kasutatud sõidukid on ostetud ja ostetakse ka edaspidi USA-st. Praegu oleme lisanud kõikide müükide puhul 20% käibemaksu v.a. EL teistele käibemaksukohustuslastele müügid 0%. Oleme märganud, et ise kasutatud varuosasid teistest autolammutustest ostes on sageli viidatud KMS § 41 erikorrale ning arvel käibemaksu pole. Palun selgitage lähemalt erikorra kasutamise nüansse ja millal on vajalik maksuametit teavitada erikorra kasutamisest ning kas kolmandatest riikidest imporditud kasutatud autosid ja kasutatud varuosasid saab ka erikorra alusel müüa (infoks, et ettevõttel on oma autolammutus ja müüaksegi enamjaolt just lammutuse käigus saadud varuosasid, kuid vahel tellitakse ka vajalikke detaile USA-st).

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Kasutatud kauba edasimüügi maksustamise erikord erineb üldisest korrast selle poolest, et käibemaks arvestatakse mitte edasimüügihinnalt, vaid müügi- ja ostuhinna vahelt. Erikorda võib rakendada juhul, kui kasutatud kaup on soetatud mittemaksukohustuslaselt, liikmesriigi maksukohustuslaselt, kes on rakendanud erikorda või kes ei saanud selle kauba soetamisel sisendkäibemaksu maha arvata. Erikorraliste tehingute arvetel käibemaksu ei näidata. Ühenduseväliselt müüjalt soetatud kasutatud kauba edasimüügil erikorda rakendada ei saa. Erikorda ei pea rakendama kõigi tehingute puhul – kui ostja on registreeritud maksukohustuslane ja on huvitatud sisendkäibemaksu mahaarvamisest või müüakse kaup välisriiki, siis võib konkreetse tehingu maksustada ka üldkorras. Erikorra rakendamine suurendab arvepidamise mahtu.

Vallaste ja Partnerid vastad Teie küsimustele.
Maksud ja raamatupidamine