Skip links

Kas uuesti lapseootele jäädes enam emapalka ei saa, kui lapsehoolduspuhkusel olles lõppes tähtajaline tööleping?

Töötasin tähtajalise töölepinguga ja läksin lapsehoolduspuhkusele. Tööleping lõppes puhkusel olles. Millised õigused mul on, kui sooviks teist last? Emapalka ja dekreet siis ilmselt ei ole?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Sünnitushüvitist saab ainult töötajana ravikindlustatud naine sünnituslehe alusel. Haigekassa arvutab sünnitushüvitise kindlustatu eelmise aasta sotsiaalmaksuga maksustatavalt tulult.

Vanemahüvitisele on õigus last kasvataval vanemal, kes on Eesti alaline elanik. Enne lapse 70 päeva vanuseks saamist on õigus hüvitisele last kasvataval emal. Mittetöötaval emal tekib õigus vanemahüvitisele alates lapse sünnist ning vanemahüvitist makstakse lapse 18 kuu vanuseks saamiseni. Pärast lapse 70 päeva vanuseks saamist on õigus hüvitisele sellel vanemal, kes on lapsehoolduspuhkusel.

Kui mittetöötav ema sünnitusele eelneval aastal sotsiaalmaksuga maksustatavat tulu ei saanud, siis on hüvitise määr 2016 aastal 390 eurot kuus. Kui ema sünnitusele eelneval aastal töötas, kuid tema keskmine sissetulek jäi alla palga alammäära, siis makstakse vanemahüvitist 430 eurot kuus.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.