Skip links

Kas välisettevõttes töötav meremees peab maksma eestis kõik maksud?

Kuidas käituda meremehel, kui ta saab välisettevõttelt kuuel kuul aastas palgaks 4000.- eurot? Eesti riik võtaks maha 21 % tulumaksu, 33 % sotsiaalmaksu, 2 % töötuskindlustust ja pensionikindlustust – kas tõesti muud võimalust pole, kui 57% töötasust maksudeks maksta?
Kui ma looks ettevõtte ja suunaks palga sinna, kaotaks ma küll sotsiaalhüved, aga tulumaksu maksaks ära. Oleks see seaduslik?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Oma raha kellegi teise arvele kandmine ei muuda midagi. Palk jääb ikka palgaks ja seda tuleb maksustada nagu kord ette näeb. Kui välismaine tööandja pole Eestis tööandjana registreeritud, siis tema poolt makstud palgalt sotsiaalmaksu ei maksta. Sotsiaalhüvede kaotamine pole Euroopas eriti võimalik – tööandja peab kontrollima, kas inimesel on sotsiaalkindlustus mõnes riigis olemas ja kui tööleasujal pole vastavat paberit ette näidata, siis peab tööandja selle eest ise hoolitsema. Töötajal pole võimalik ise sotsiaalmaksu maksta. Tuludeklaratsioonis näitab inimene kogu saadud tulu ja mahaarvamised tulust (sh välismaal tasutud maksud). Meremeeste puhul rakendatakse laeva lipuriigi seadust.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.