Skip links

Kas vanemahüvitise summa saadakse jagamisel 12-ga või 9,5-ga, sest 2,5 kuud olin veel esimese lapsega lapsehoolduspuhkusel?

Tere,
Teine laps sündis 11 juuli 2014, vanemahüvitis arvutatakse 2013 aasta SM-ga maksustatud tulu järgi. Kui ma olin 2013 aastal 2,5 kuud esimese lapsega veel lapsehoolduspuhkusel. Kas 2013 tulu jagatakse 12 kuuga või siis perioodiga (9,5 kuud) millal ma teenisin selle tulu mille eest tasuti SM.

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Vanemahüvitise suurus arvutatakse eelnenud kalendriaasta ühe kalendrikuu keskmise tulu alusel. Ühe kalendrikuu keskmine tulu on sotsiaalmaksuga maksustatud tulu, mis arvutatakse ühe kalendrikuu keskmise isikustatud sotsiaalmaksu andmete alusel. Ühe kalendrikuu keskmise isikustatud sotsiaalmaksu suurus on eelnenud kalendriaasta sotsiaalmaksu ja kalendrikuude arvu jagatis. Kalendrikuude arv on kalendriaasta kalendripäevade arvu ja töövõimetuslehe alusel ajutiselt töölt vabastatud päevade arvu vahe jagatud 30-ga. Seega, kui ajutist töölt vabastamist ei olnud, siis jagatakse eelmise aasta tulu 12 kuuga.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.