Skip links

Kuidas on maksustamisega, kui teenin raha otse oma kontole mobiiliäppidega Google Plays (ja iTunesis)?

Paar küsimust läbi Google ja Apple teenimise kohta. Olen juba pea aasta aega teeninud nii 100-200€ läbi Google reklaamiplatform Admobi. Raha tuleb iga kuu otse mu pangakontole ja midagi pole ametlikuks tehtud. Kas käitun valesti?
Tunnen huvi Apple iOS arendajaprogrammiga liitumise vastu. Seal on kaks varianti – kas müüd oma äppe eraisikuna või ettevõttena. Kuna oma täisnime alt müümisest ei ole huvitatud, siis oleks hea see teine variant. Mainitud on seal “companies (including LLCs), non-profit organizations, joint ventures, partnerships, and government organizations”. Mis selle LLC vaste Eestis üldse on? Kas üksikarendajal on mõtet selle peale üldse mõelda?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Ega rohkem ametlikku osa polegi, kui et kord aastas tuleb täita tuludeklaratsioonis välismaal teenitud tulu tabel. Maksuamet teeb ülejäänu. LLC on osaühingutaoline moodustis. Selle peale tasub mõelda ka üksiküritajal. OÜ saab ettevõtjaportaali kaudu äriregistrisse kanda mõne minutiga, kusjuures seda saab teha ka osakapitali sisse maksmata.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.