Skip links

Kuidas tuleks rahvusvahelisest portaalist saadud tulu raamatupidamises märkida?

Ma teen aegajalt töid …com veebilehe kaudu. Valdkonnaks on kirjutamine (content, blogging, rewrite, ghostwriting, review). Kasutajakonto on tehtud minu OÜ nimele. Tasumine käib portaalisiseselt. Teen töö ära ja klient maksab minu arvele portaalis, kus on mul siis rahasumma võimalik Eesti pangaarvele (OÜ arvele) üle kanda. Või kas lubatud oleks ka PayPali konto OÜ pangaarvega sidumine ja sealtkaudu ülekande tegemine?

Ma ei tee ülekannet iga tasutud töö eest eraldi, vaid ootan, kuni mingi suurem summa on kogunenud. St et kuigi ma saan kokku korjata minu poolt esitatud arved (nt summades 18$, 25$, 30$), siis ülekanne tuleb kõik summa korraga ning eurodes. Valuutavahetustasu saan kanda OÜ kuludesse. Kuid kas ülejäänud summa juurde pean lihtsalt märkima, et “Tasu töö A, B ja C” eest?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Saan aru, et teenuste osutajaks on OÜ, kes esitab klientidele arveid oma nimel. See on OÜ tulu, mis võetakse OÜ raamatupidamises arvele esitatud arvete alusel, sõltumata sellest, millal või kuhu raha laekub või kuidas raha edasi liigutatakse või milliseid kulusid OÜ kannab või kes füüsiliselt töö tegi. Arvetel näidatud summad kantakse tuluna ühele reale, soovi korral võib pidada lisaks ka arvestust klientide lõikes. Kulud summeeritakse omaette reale.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.