Skip links

Millal makstakse välja lõpparve?

Mis päeval peab tööandja välja maksma lõpparve, reedel või esmaspäeval, kui tööleping ise lõpeb pühapäeval?

Kavatsen töölt lahkuda, kuid enne seda tahan puhkuse välja võtta. Saan aru, et puhkuse ajal makstakse keskmist töötasu. Kuidas arvestatakse puhkuseraha, kui tööandja peab puhkusraha välja maksma 10.02, aga samale päevale langeb ka palgapäev? Huvitabki just see, kas arvesse läheb ka jaanuari palk, mis on oluliselt suurem, kui eelnevate kuude palgad. Tööleping ise lõppeb 01.03 (pühapäev) – mis päeval peab tööandja lõpparve välja maksma, reedel või esmaspäeval?

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Puhkusetasu võib arvestada mistahes viisil, kuid see ei tohi jääda viimase kuue kuu keskmise palga alusel arvutatud summast väiksemaks. Rohkem võib alati maksta. Kui puhkusetasu tuleb välja maksta 10.02, siis võetakse keskmise arvutamisel arvesse ka jaanuari palk. Lõpparve maksmise kohustus tekkib töölepingu lõppemise päeval. Kui kohustuse täitmiseks ettenähtud tähtpäev satub riigipühale või muule puhkepäevale, siis saabub tähtpäev puhkepäevale järgneval esimesel tööpäeval. Seega tuleb lõpparve välja maksta hiljemalt 2. märtsil.

Vallaste ja Partnerid vastab Teie küsimustele. Maksud ja raamatupidamine.
 1. Tere.
  Lõpetasin tööandjaga töölepingu 30.11.2015. Meie omavahelisel kokkuleppel olin nõus, et ta teeb mulle lõpparve ülekande 01.12.2015.
  Täna, 02.12.2015 ei ole ta aga mulle veel ülekannet teinud.
  Millised on minu õigused peale selle, et esitada talle järelpärimine makse mittesooritamise kohta?

  1. Tere.
   Antud juhul on võimalik nõuda lisaks kohustuse täitmisele ka viivist intressimääraga 7,05% (0,02% päevas).

 2. Tere,
  kui töötan ettevõttes kus palk sõltub müügist/tulemustest.
  Kas siis on ettevõttel õigus maksta palk alles 10.ndal detsembril kui on palgapäev või 21.november kui on mul viimane tööpäev?

Comments are closed.