Skip links

Kui kaua peaksin olema enne müüki korterisse sisse kirjutatud, et ei peaks maksma tulumaksu?

Tere.
Minu nimel on maja, kus ma elan ja olen sisse kirjutatud (registreeritud). Samas oman (on ka minu nimel) samuti 1-toalist korterit, kus momendil elab minu tütar. Sooviksin aga oma 1-toalise korteri müüki panna, mis on soetatud 11 aastat tagasi. Vahepeal ei ole ka kinnisvara müünud.
Küsimused oleksid:
1) kas pean oma korteri müügi pealt maksma ka tulumaksu ostu- ja müügihinna vahe pealt, kuna see ei ole minu alaline elukoht, kuigi ma pole mitme aasta jooksul korterit müünud?
2) kui siiski pean maksma tulumaksu ostu- ja müügihinna vahe pealt, kas pääseksin tulumaksu maksmisest, kui registreeriks end 1-toal. korterisse sisse? Kas pean sel juhul ka reaalselt sinna elama mingiks ajaks minema (sel juhul kui kaua aega enne korteri müüki peaks seal elama) või piisab ainult sisseregistreerimisest (kui palju aega enne müüki peab olema sisse registreeritud)?
3) või mis võimalused mul üldse on, et pääseksin tulumaksu maksmisest.

Lugupidamisega

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Maksuvaba on ainult oma tegeliku eluaseme võõrandamine. Seega peaksite maksma korteri müügist saadud kasult tulumaksu. Sisseregistreerimine ei näita, kas inimene tegelikult kasutas seda ruumi oma peamise või alalise elukohana. Iseenesest pole oluline, kui kaua korteri müüja seal enne müümist elas. Arvan, et antud juhul võib maksuamet Teie tütre juurde kolimist käsitleda näiliku tehinguna, mille eesmärgiks on korteri müügist saadud kasu maksustamisest hoidumine ja saadud kasu ikkagi maksustada.

Vallaste ja Partnerid vastad Teie küsimustele.
Maksud ja raamatupidamine