Skip links

Kas pankadevaheliste euromaksete mittetoimumine pühade tõttu on TsÜS § 136 lg 8 kontekstis “muu puhkepäev”?

Tere.
Elust enesest on tekkinud huvitav situatsioon. Tasusin käesoleva aasta maamaksu esimese osamakse tähtajal, esimesel aprillil. Kuna mu arveldusarve on niisuguses pangas, kus Maksu- ja Tolliametil arveldusarvet ei ole, siis reaalselt laekus see ülekanne pühade ajal euromaksete mittetoimumise tõttu Maksu- ja Tolliametile eeldatavalt teisel aprillil, mistõttu on mul e-maksuametis hetkel näha neli eurosenti arvestuslikku intressi, kuigi ma täitsin enda maksukohustuse õigeaegselt.

Küsimus ise ka: kas pankadevaheliste euromaksete mittetoimumine pühade tõttu on TsÜS § 136 lg 8 kontekstis “muu puhkepäev”?
Summa on küll naeruväärne, aga põhimõte on ka midagi väärt.

Vallaste ja Partnerid Blog

Vastus:

Ei ole see muu puhkepäev, lihtsalt hoolimatus. Maksekorralduse täitmise tähtaja sätestavad pangad oma arveldamistingimustes. Eri pangad kasutavad seal küll erinevaid arveldamisaja mõõtühikuid (päev, kalendripäev, arvelduspäev, pangapäev), kuid üldine reegel on, et korraldus raha ülekandmiseks teise Eesti panka täidetakse samal päeval, välja arvatud õhtuti, puhkepäeviti ja riigipühadel tehtud korraldused. Pole vahet, mis põhjusel pank tavalisel tööpäeval oma töö tegemata jätab (sanitaarpäev, küberrünnak, tsiviilkaitse õppus, emapanga korraldus jne), maksekorralduse täitmatajätmise eest kannab ta vastutust.


Vallaste ja Partnerid vastad Teie küsimustele.
Maksud ja raamatupidamine